Par mums

Ceļotāj!

 

Priecājamies, ka Tevi ir ieinteresējusi zirgu sēta “Klajumi”.  Ar lepnumu varam teikt, ka “Klajumiem” ir jau gandrīz 100 gadu vēsture. 1936.gadā ar Ulmaņlaiku valsts politikas atbalstu nostiprināt Latvijas austrumu robežu, saimniecība izveidota toreiz Ilūkstes apriņķa Kaplavas pagastā. Ar krūmiem aizaugušā pierobežā jaunsaimnieks Jānis Stabulnieks līda tīrumus, būvēja mūra mājas, kā arī deva jaunsaimniecībai nosaukumu “Klajumi”.

Šobrīd te turpina saimniekot vecā un jaunā paaudze, saglabājot kultūrvēsturisko mantojumu un rūpējoties par dabas un vides vērtībām. Ņemot vērā pauguraino, taču ļoti ainavisko reljefu, kā arī pateicoties saimnieku mīlestībai un cieņai par senču vēsturi, dabu un zirgiem, 1998.gadā savu darbību uzsāk zirgu sēta “Klajumi”.

Zirgu sēta “Klajumi” ir Latvijas šķirnes zirgu audzēšanas un bioloģiskā saimniecība. Tā nav izjāžu centrs, sporta klubs vai vienkārši naktsmītne. Tā organizē harmoniskas, ainaviskas izjādes un pārgājienus ar rūpīgi sagatavotiem,  prātīgiem  Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas braucamā tipa šķirņu  zirgiem. Ar “Klajumu” zirgiem var jāt arī bez pieredzes. Te var pārlaist nakti īpašās brīvdienu mājās un baudīt latgalisku maltīti. Citur par bargu naudu nedabūsi šo sevišķo izjūtu, ko rada atrašanās aizsargājamo ainavu apvidū “Augšdaugava”, dabas parkā “Daugavas loki” un Latvijas-Baltkrievijas pierobežā.

2007.gadā “Klajumi” ieguva “Sējējs-2007” laureāta balvu Ekotūrisma grupā un Ģimenei draudzīgākās atpūtas vietas statusu Latgalē (pēc balsojuma delfi.lv). “Klajumiem” piešķirts Zaļais sertifikāts. 2013.gadā zirgu sētai tiek piešķirta Kultūras ministrijas un Lauku ceļotāja kultūras goda zīme “Latviskais mantojums” (celotajs.lv/lv/e/zirgusetaklajumi) par zirgkopības tradīciju saglabāšanu. 2014.gadā “Klajumi” kļūst par Latgales kulinārā mantojuma tīkla biedru (www.kulinaraismantojums.lv). Zirgu sēta “Klajumi” ir žurnāla “Ievas māja” un Latvijas prezidenta kancelejas rīkotā konkursa “Skaistākā lauku saimniecība 2016” fināliste. 2017.gadā “Klajumu” saimniece iegūst LTV1 Kulinārā šova “Īstās latvju saimnieces” uzvarētājas titulu.

Uzdrīksties sapņot! Ja Tu vari to izsapņot, Tu vari to izdarīt! Nu jau septīto reizi rīkotajā dabas un zirgu izrādē “Kumeļu rotaļas” (2018.gada 22.jūlijā) savas durvis vēris “Klajumu ķēķis”, un tapis īstenots vēl viens “Klajumu” saimes sapnis, kur harmoniski sadzīvo cilvēki, zirgi, daba un svaigs lauku ēdiens. Iegriezies arī Tu “Klajumu ķēķī”! Sapņosim kopā!

Baudi kopā ar mums neatkārtojamo Daugavas loku skaistumu, stiprini veselību, piepildi sirdi un atstāj te savu pēdu nospiedumus!

Saimniece Ilze Stabulniece

Ilze

Laipni gaidīti zirgu sētā “Klajumi”!