Izjāžu maršruti

 

IZJĀŽU MARŠRUTI

Zvainieku loks

Izjāde notiek dabas parkā „Daugavas loki” ar lielu varbūtību ieraudzīt meža dzīvniekus, klausīties putnu balsīs un izjust citus Daugavas ielejas jaukumus. Straujas jāšanas cienītājiem ir plašas iespējas auļot pa meža ceļiem un laukiem. No pavasara līdz rudenim dabas krāsu, noskaņu un skaņu maiņa. Vizbuļu, kreimeņu, sveķeņu, lupīnu, pīpeņu un meža zemeņu dienas un nedēļas. Neskartas un neapdzīvotas dabas teritorijas (1-3 stundu maršruts vai 2 dienu pārgājiens).

Priedaines loks

Izjāde dabas parkā „Daugavas loki” ar pikniku. Sproģu gravas, Sproģu dižpriede, Saulkrasti, Ulmaņa pludmale, R.Paula pļava, 26m augstais Priedaines skatu tornis ar plašu skatu uz Daugavas ieleju, Krāslavu un priežu siliem, Priedaine (izjājam pa centrālo ielu, apskatot multinacionālo Krāslavas apbūvi un dzīvesstilu), 2km gar pašu Daugavas krastu, mājupceļš (5 stundu maršruts vai 3 dienu pārgājiens).

Priedaines loks

Ieskats Kaplavas, Vecbornes, Lielbornes un Jaunbornes kultūrvēsturē

Vecbornes barona Engelharda dzīvojamās mājas un saimniecības ēku apskate, Bornes evaņģēliski luteriskās baznīcas, Veckaplavas pareizticīgo baznīcas un valsts nozīmes kultūrvēsturiskā koka ēku kompleksa apskate, kā arī dabas parka “Daugavas loki” ainavu baudīšana (2 stundu maršruts).

kultūrvēsture

Skats pāri Latvijas-Baltkrievijas robežai

Zirga mugurā nav nepieciešama vīza, lai vērotu aiz baltajiem robežstabiem paverošos Baltkrievijas mozaīkveida ainavu ar pakalniem, ēkām un Pļusu ciemu un ezeru, Baltkrievijas robežsargu tiltiem, Matulišķu – Pļusu robežšķērsošanas punktu ap LV un BY valstu karogiem un robežstabiem. Baltkrievija – kā uz delnas! (3 stundu maršruts)

Baltkrievijas robeža

Sēlijas ainavas

Gan šauri meža celiņi, gan pakalnu skats ar Sēlijai raksturīgu ainavu – pakalni, tīrumi, mazi mežu pudurīši un savrupas viensētas (2 stundu maršruts).

Selijas ainavas

Ekspedīcija Latvijas – Baltkrievijas pierobežā. Robeždaugava.

Nemelošu, ja teikšu – izturība te būs vajadzīga, taču ir kārtīgi jānogurst, lai rezultātā teiktu – fantastisks ceļojums! Mozaīkveida ainavas– noslēpumaini, pasakaini un mazliet baisi… neiepazīto egļu un jaukto koku mežu līkloču ceļā, kam šķiet nav vairs ne gala, ne malas… Tomēr mala tiem ir! Tā atklāj skatienam pagājušā gadu simteņa sākumā būvētus koka namiņus, sen aizmirstu greznību un šodienas realitāti Dvoriščos, Rožupolē, Novoseļcos, Robeždaugavā – tur, kur Daugava pārtop par Dzvinu un tās kreisajā krastā redzama Baltkrievija.Varnaviču, Krivoje un Jablonkas ezeri, Rožupīte un upīte Kobilka (lv: ķēvīte) – pat vietvārdos atrodama zirgu tēma:). Nakšņošana pie Jablonkas ezera viesu mājā “Stirnmeži”, zirgi pieguļā, gardum gardi ēdieni, kas gatavoti no vietējiem produktiem (3 dienu pārgājiens).

robezdaugava

Ceļojums uz Šilovkas ezeru

Dvorišče, Rožupole, ugunsdrošības tornis ar paverošos pasakainu ainavu uz Daugavas ieleju, Šilovkas mežs un ezers. Makšķerēšana, ogošana, sēņošana, pastaigas, peldēšanās lieliskā smilšainā pludmalē (2 dienu pārgājiens).

Silovkas apkartne

One Trackback